fbpx

#5. Svarbiausia siekti užsibrėžto tikslo!

Šiandien pokalbyje prie kavos puodelio, mes turime Vaidą Barysaitę, kuri yra UAB „Lertmanas“ direktorė, steigėja ir norvegų kalbos mokytoja.

Ji pasidalins savo patirtimi, kaip jai sekasi dirbti versle ir savo įžvalgomis, kurios galbūt padės jums kažką suprasti ar tiesiog mintys įkvėps kažką veikti!

 

 

Pokalbis su Vaida

Vaida, pasidalink prašau, ką tu darai, kokie yra tavo klientai, ką tu mokai ir papasakok apie savo veiklą.

Mes organizuojame norvegų, švedų bei vokiečių kalbų mokymą, pamokos vyksta tiek individualiai, tiek pas mus įmonėje tiek ir skaipu. Taip pat dirbame su įvairiomis įmonėmis, kuomet dėstome specifinę kalbą, pagal tai koks yra poreikis toje įmonėje, plačiai dirbame su slaugytojomis, kurioms padedame įsidarbinti Norvegijoj ir Skandinavijos šalyse, bei išmokome medicininės kalbos.

 

O kas tau labiausiai patinka?

Mano darbas yra iš tiesų labai įdomus, kadangi aš dirbu su skirtingais žmonėmis ir čia yra suaugę žmonės, jie turi savo asmeninės patirties ir čia galbūt prasideda visas įdomumas darbe, nes vieną dieną gali sutikti skirtingų ir įdomių žmonių ir tuo pačiu gali pasisemti naujovių, arba tarkim suprasti kur dar galima būtų tobulėti ar panašiai, tai, tai ir yra svarbiausias dalykas mano darbe, kad aš visada turiu būti ir aktyvi tose paieškose ir tas bendravimas su klientais.

 

O kaip tu priėjai tos idėjos įsteigti kalbų įmonę?

Iš tiesų dar vaikystėje, kai mes visi kalbėjome, kuom mes norime būti užaugę, aš jau tada žinojau, kad aš noriu turėti kažkokią įmonę, tada aš dar nežinojau būtent kokią. Vėliau man reikėjo idėjų ar kažko panašaus, bet eigoje, mano gyvenimas susiklostė būtent taip, kad viena mano mokytoja, kai aš mokiausi tų kalbų, pasiūlė pačiai pabandyti mokyti kitus. Aišku ta pati pradžia buvo ganėtinai nelengva, nes buvo viskas nauja ir galvojau, jeigu manęs kažkas kažko paklaus, aš nežinosiu ką atsakyti, pritrūksiu ar žinių, ar kažkokios reikiamos kompetencijos, o dabar, kai prisimenu pirmą savo pamoką, buvau apsikrovusi lapais, jeigu kažkas manęs kažko paklaustų ir aš galėčiau iš karto atsakyti…

O dabar organizuodama pamokas kitiems, tai yra savo mokiniams, man visada kyla klausimas KODĖL? KODĖL? KODĖL? – aš stengiuosi paruošti, kad būtų aišku tiek man pačiai, tiek ir mokiniui, kad viskas būtų išsamu, mokymo metodai būtų parengti naudingi mokiniui, kurie padėtų mokymosi medžiagą įsisavinti kiek įmanoma geriau. Iš tiesų, su kolege visada pasitariam, pasidaliname informacija, kaip padaryti tą darbą kuo efektyvesnį ir naudingesnį būtent mokiniui, kad mokinys pasiektų patį geriausią rezultatą.

Kai matai mokinio pradžią, o paskui eina visas kelias ir kai mokinys jau pradeda dirbti arba pradeda kalbėti ganėtinai neblogai, o galbūt net išlaiko egzaminą – tai čia ir ateina tas didžiausias malonumas. Tada yra labai gera, tu padėjai, tas žmogus pritaikė, patiko ir ta parinkta mokymosi medžiaga bei visi metodai TIKO, PATIKO IR ATITIKO ir dabar matai galutinį rezultatą. Čia, galutinis rezultatas teikia patį didžiausią rezultatą. Aš esu tas žmogus, kuris dirbu kartu su savo komanda, nes man pačiai patinka matyti besišypsančius mokinius, pasiektus rezultatus, sulaukti jų padėkų,- čia pats geriausiais pasiekimas darbe.

 

Vaida, o kaip tu dirbi per skaipą, biure ir Norvegijoje?

Taip. Dirbame čia biure, keliaujame pas klientą, jeigu yra toks poreikisi, organizuojame mokymus grupėms pagal specialią programą ir taip pat yra pasilikęs ryšys su Norvegija, todėl tenka keliauti ten ir padirbėti tiek individuliai su pačiais klientais, o tada juos pamatai gyvai, nes iki tol bendraujam skaipe, – susitikimas gyvai būna labai smagus ir tai ganėtinai įdomu.

 

O kaip tu pati jautiesi dirbdama sau, būdama vadovė ir mokytoja?

Visada viską reikia suderinti. Aš visada to norėjau. Mano tikslas buvo ne tik būti vadovu, na mes dauguma žmonių norime būti vadovais, o tai reiškia vadovauti, bet labai svarbu susikurti tą ratą kam tu galėtum vadovauti, o tai nėra taip paprasta šiame darbe, bet vienas dalykas man patinka- tai yra matyti rezultatą, man patinka įdėti pastangas, tam kad gerinti įmonę, įmonės veiklą, dirbti su pačiais žmonėmis.

Galime daug išmokti, nes dirbame su labai skirtingo amžiaus žmonėmis ir iš jų galime pasisemti kažkokios naudingos patirties, suprantame ką galime patobulinti savo srityje, kaip galime sukurti tai kas jiems tinka, nes mes esame atviros įvairiausiems metodams, jų paieškai ir aš pati vis galvoju, na ką čia dar tokio naujo sugalvoti? Ką čia dar padaryti, kad mokiniui būtų dar naudingiau, kad jis gautų per ganėtinai trumpą laiką tų žinių ir siejant vadovavimą su darbu vadovaujuos tuo principu, kad geras vadovas yra tas vadovas, kuris dirba su visa komanda, tai yra mano požiūris ir aš nesivadovauju piramidės sistema, kad vadovas yra pačiame viršuje, o visi darbuotojai yra apačioje, ką vadovas pasakė, taip ir turi būti. Iš tiesų yra ne taip. Pas mus įmonėje visa veikla, įmonės struktūra yra kaip viena linija, o aš esu kaip vadovas truputį aukščiau, daugiau atsakomybės turinti ir panašiai, bet bet kokiu atveju mes visi tarpusavyje labai glaudžiai bendradarbiaujame, dalinamės įvairiais pastebėjimais, tam kad galėtum suprasti savo darbuotoją, kad galėčiau padėti jį išlaikyti, nes tai didžiausia problema įmonėms, o kai yra geras darbuotojas, norisi jį išlaikyti, manau, kad labai daug kas priklauso nuo vadovo.

Jeigu tu sugebi suprasti savo darbuotoją, sugebi dirbti su juo taip pat, visais įmanomais būdais jam padėti tame darbe, tai manau, kad visa tai padeda išlaikyti gerą atmosferą tame darbe. Tai yra vienas svarbiausių dalykų ir pas mane nori eiti į darbą, o tai yra svarbiausia!

 

O ką jūs galite pasakyti tiems, kurie planuoja kurti savo verslą, pasidalinkite savo įžvalgomis ir pastebėjimais ,ką daryti, ko nedaryti, kur būti atsargesniems, gal kažkur galima keliauti greičiau keliauti nei įprastu žingsniu?

Galbūt aš parekomenduočiau tai, jeigu turite idėją, arba kažkurioje srityje esate gabus ir galvojate, kad galite panaudoti savo turimas žinias ir iš jų galite kažką sukurti, tai visada aš siūlau nesustoti, bandyti, siekti užsibrėžto tikslo. O patarimas galbūt būtų – jeigu aš pasakyčiau konkrečiai ko nedaryti, tai žmogus sakytų  tai tik tau nepasisekė, bet man visgi gali pasisekti … ir man taip nebus. Taip ir yra.  Mes dažniausiai mokomės iš savo klaidų ir kuo daugiau padarysime klaidų iš kurių galime išmokti, tuo verslas seksis geriau, nes ta patirtis iš tų padarytų klaidų ganėtinai didelę naudą atneš ateityje ir aš manau, kad tiek geroji, tiek blogoji patirtis yra gera bet kokiu atveju, ir turime priimti tokią patirtį kokia ji yra.

Vienas svarbiausias dalykas – NESUSTOTI. Jeigu jau susidūrėme su kliūtimi, na neverta nuleisti rankų ir sakyti, kad va čia man tikrai neišeina, tau pasisekė, tau tiesiog pasisekė! Bet niekas nemato tos galinės pusės, kad gerai ir pelningai dirba tas vadovas kuris dirba 24 val. ir į tai reikėtų atsižvelgti, nes galvoti, kad tau pasisekė, ir man pasiseks. Dažniausiai niekas nemato tos galinės pusės, o tai yra ištisinis ir nuolatinis darbas, gera komanda ir labai svarbu buhalterinė sistema ir svarbu nenuleisti rankų, eiti ir eiti, nes visi susiduria su problemomis ir tai yra normalu.

 

Ir jeigu nebūtų tų kliūčių ir problemų nebūtų ir pokyčių, nebūtų tokio ėjimo spartaus?

Iš tiesų, kad ir greičiau eiti – galima ir daugiau kliūčių, nes jos mums padeda augti, stiprėti ir tokiu būdu mes patys suaugame, įgauname gerosios ar blogosios patirties, nes tai padeda mums kaip asmenybei. Bet kokiu atveju turi būti įvairiausios patirtys.

 

Noriu palinkėti tos gerosios patirties !

 

Vaidos puslapis yra

 http://www.lertman.lt/

 

https://www.facebook.com/mokausi/

 

*Jeigu jums buvo įdomu klausytis šios įkvepiančios istorjos, ar galbūt jūs skaitėte ją ir jums patiko, pasidalinkite savo socialiniuose tinkluose, tai yra facebook, instagram ar kituose, kad  tai pasiektų kuo daugiau Jūsų draugų! Ačiū Jums!  🙂

 

Jūs taip pat galite parsisiųsti istorijos įrašą į savo telefoną ir klausyti, tol kol važiuojate į darbą ar grįžtate namo…  🙂

Pin It on Pinterest

Share This

Share This

Share this post with your friends!