fbpx

#97 Verslo vertinimas UAB Namukas

Verslo vertinimas UAB Namukas

 

 

Šiame video kalbėsiu apie verslo vertinimą, vienos įmonės pavyzdį kokie gali grafikai ir čia bus parodyti esminiai grafikai, kurie yra naudojami atliekant verslo įvertinimą ir pamatysite, kad kiekviena įmonė turi savo grafikus, turi tendencijas. Tai natūralu, nes verslą valdo žmonės, na, o žmonės turi įprastus modelius, turi požiūrius, kai kurios žmogaus vietos yra stipresnės, kai kurios yra silpnesnės ir tai galime matyti įmonės valdyme, tai parodo įmonės grafikai. Kad būtų galima objektyviai įvertinti silpnąsias vietas esančias įmonėje, galėtume suprasti, kur yra stipriosios vietos, nors galbūt ir jaučiame jas. Bet galbūt yra svarbus patvirtinimas iš išorės, kad reikia kažkokių korekcijų, mums įneša didžiulį suvokimą, didžiulį supratimą, kurioje vietoje mes turime skirti šiek tiek laiko, kurioje vietoje mes galime visai neskirti savo laiko, jeigu mes suprantame, kur yra silpnos vietos ir kai sprendžiame tuos dalykus, kurie gali savaime išsispręsti, tuomet mūsų veikla efektyvėja, mes darome tuos dalykus kurių iki šiol nepadarėme, o nepadarėme dėlto, kad galbūt nesupratome, galbūt nežinojome, galbūt darėme ne taip kaip reikėtų.

Todėl mes negauname to efektyvumo, pinigų srautų, o kaip tai gali būti, pažiūrėkime dar vienos įmonės veiklos efektyvumo vertinimo video, nes jų yra keletą įrašytų, kad jūs galėtumėte palyginti ir suprasti, jog kiekviena įmonė turi savo modelį. Kad būtų galima keisti tą modelį, mums reikia nepriklausomo eksperto įžvalgų, reikia veiklos efektyvumo įvertinimo, kad visi veikloje atliekami sprendimai ir žingsniai būtų daromi pagal strategiją, arba reikia suprasti, kurioje vietoje jums nieko nereikia daryti, nes sprendžiant esminius klausimus, kai kurios problemos išspręs pačios.

Kad būtų paprasčiau suprasti, pasidalinsiu skaidrėmis, kurios yra paruoštos mano kompiuteryje. Versle efektyvumo įvertinimas UAB “Namukas”.

Pirmiausiai, mes matome kas valdo įmonę, toliau turime istorinius duomenis iš balanso, pelno nuostolio ataskaitos ir pinigų srautai jeigu yra daromi įmonėje.

Grafikas pajamų ir pelno kitimas parodo pajamų kitimą, kaip perskirstomos struktūriškai ir kiek turime pajamų, efektyvumo skaičiavimus. Antras grafikas rodo – kiek esame investavę į turtą, o tai reiškia, kad mūsų turtas turi uždirbti grąžą. O grąža yra tos uždirbamos pajamos. Grafikai leidžia greitai ir vaizdžiai suprasti susistemintus duomenis ir lengvai juos išskaityti.

Šioje įmonėje yra ruošiama pinigų srautų ataskaita ir joje mes matome kaip buvo panaudoti pinigai, kaip jie persiskirstė, matome kiek buvo investuota į veiklą, kiek buvo investuota į paskolas, dividendus ir kitur.

Jeigu grįžtume prie balanso, mes čia galime matyti kaip struktūriškai kito balansas, matome, kad buvo didintas ilgalaikis turtas ir jo nupirkta, o trumpalaikis turtas vis mažėjo ir dabar pažiūrėjus į trumpalaikio turto struktūrą matyti, kad čia sudaro atsargos. Į atsargas mes galime investuoti daug pinigų, tačiau jeigu jos yra nelikvidžios, mes galime atsidurti ant bankroto ribos. Atsargos turi būti nuolat kontroliuojamos, nes už juos yra sumokami pinigai ir jos negali užsistovėti sandėlyje.

Nuosavo kapitalo struktūroje  – nuosavo kapitalo yra net 80%,  o tai reiškia, kad skolos sudaro tik 20% nuosavo kapitalo. Tai rodo, jog  savininkai yra gerai įvaldę verslą, gerai perpranta verslą.Vadybos prasme, kai nuosavas kapitalas siekia net 80%, tai reiškia, kad savininkai yra labai gerai įvaldę verslą.

Jeigu mes žiūrėtume kaip išsamiau atrodo įsipareigojimų struktūra, tai galime matyti, kad kad 7% yra ilgalaikių paskolų, o tik 13% įsipareigojimų sudaro trumpalaikiai įsipareigojimai. Tai yra įsipareigojimai susiję su darbo užmokesčiu, įsipareigojimai tiekėjams, o tai reiškia kad ir pinigų srautai čia yra valdomi.

Toliau – pelno nuostolio ataskaitose matome, kad pelno kitimas yra pakankamai mažas, todėl, kaip minėjau anksčiau, būtų galima žiūrėti kokia yra sąnaudų struktūra ir kokia sąnaudų politika, kaip ir kur naudojamos patirtos išlaidos. Ten yra daug priežasčių, kodėl pelningumas yra žemas. Savikaina čia sudaro 63-68% , kas yra taip pat gerai ir sekantis žingsnis būtų galima peržiūrėti veiklos sąnaudas, kur ir kaip naudojamos.

Likvidumas šiek tiek mažėja, tačiau šioje įmonėje svarbaus vaidmens nevaidina.

Pinigų surinkimas  – tai yra mokėjimai atliekami per ilgesnį laikotarpį nei surenkami pinigai už prekes ar paslaugas. Ir finansų politika yra kontroliuojama taip pat gerai.

Jeigu peržvelgtume nuosavybės grąžą, mes galime reziumuoti, kad investicijos, kurios buvo padarytos į ilgalaikį turtą buvo padarytos sėkmingai, nes jos uždirba pajamas, kurios didėja ir turimas turtas yra efektyviai valdomas. Finansų politika taip pat gerai valdoma ir galbūt atkreipčiau dėmesį skirdama daugiau laiko atsakydama sau į klausimus – apie sąnaudų struktūrą ir sąnaudų politiką toje įmonėje.

Jeigu trumpai reziumuočiau, tai ši įmonė turi puikią vadybą, verslas yra kontroliuojamas ir gerai organizuotas, bei šioje įmonėje galima galvoti apie plėtrą, nes kai turime tokią subalansuotą įmonę visų kampų atžvilgiu, tuomet plėtra būna efektyvi, galite lengvai suvaldyti visus atsirandančius dalykus, nes labai daug ką esate perėję per turimo verslo kasdienybę, įvaldę finansų politiką, įvaldę motyvacijos sistemą tiek ir pačio produkto pardavimo prasme.

 

Jeigu jums patiko šis video, prašau pasidalinkite su savo draugu, kolega ar savo socialiniuose tinkluose. Ačiū jums labai! 😊

Gintautė Černiauskė

Pin It on Pinterest

Share This

Share This

Share this post with your friends!