#105  Turto ir pajamų santykis UAB Lapė

Turto ir pajamų santykis UAB Lapė

 

 

 

Šiame video kalbėsiu apie turto ir pajamų uždirbimo santykį. Kai žiūrime verslo efektyvumo įvertinimą, pažiūrėkime vieną grafiką, kuris gali būti kartais labai yra reikšmingas, jeigu jūs nutarėte investuoti savo pinigus į ilgalaikį turtą, o kartais to reikalauja pati veikla. Kad geriau galėtume suprasti ir matyti pasidalinsiu savo kompiuterio ekranu ir mes pažiūrėkime, koks būtų grafikas jeigu jūsų įmonė yra nusprendusi investuoti į ilgalaikį turtą bei kaip tai atrodo grafiškai. Jeigu planuojate imti paskolas, tuomet bankas sako, parodykite savo balansus ir mes pasakysime, ar mes galime jums skirti ilgalaikę paskolą ar ne.

Galbūt jūsų veikla yra gamybos įmonė ir jūs planuojate nupirkti pastatus ir ten sumontuoti įrenginius pagal kurią galite lengvatiniu būdu įsigyti, nes atitinka finansavimo sąlygas ir ten pradėti dirbti. Jeigu jūs priėmėt sprendimą investuoti į turtą, galbūt reikėtų paanalizuoti, kaip tas turtas galėtų uždirbti didžiausią grąžą? Nes, tai yra investuoti pinigai ir norima grąžos, o jūs kaip savininkas esate suinteresuotas uždirbti pelną. O tai reiškia, kad tos investicijos turi turėti didžiausią grąžą. Iš pateikto grafiko, mes galime matyti, kad nagrinėjama įmonė laikas nuo laiko atnaujina turtą, tačiau atsipirkimo arba išėjimo į rinką etapui, ji nebuvo pasiruošusi, nes investuotas turtas nedavė pakankamos ar tinkamos grąžos.

Šiuo atveju aš galėčiau pasakyti posakį kuris man labai patinka „galbūt nebuvo atlikti namų darbai taip gerai, kaip galėjo būti atlikti dar prieš investicijas“,  galbūt nebuvo išanalizuota rinka, galbūt nebuvo paruošti darbuotojai, galbūt nebuvo susisteminti darbai, nes nėra grąžos, jeigu paimsime santykį tarp turto ir uždirbamų pajamų. Čia pateikiamas tik vienas grafikas iš kurio, mes galime matyti, kaip organizuojama veikla įmonėje ir kaip efektyviai yra priimami sprendimai pačiuose aukščiausiuose lygiuose, bei kaip sprendimai nukeliauja į žemesnius ir pačius žemiausiu lygius. Visiškai nesvarbu koks yra įmonės dydis ar ji dirba visame pasaulyje ar ji dirba tik Lietuvoje, ar galbūt dirba viename mieste, bet tai yra investicijos ir mūsų sprendimai turi turėti grąžą, jeigu jie neturi reikiamos grąžos, reiškia turime daryti naujus sprendimus, reiškia turime įžvelgti naujus požiūrius savo versle ir jį efektyvinti tiek, kiek mes esame pajėgūs. Ir galbūt jūs jau padarėte viską ką žinojote, nes tai yra jūsų verslas, nes jūs priimate sprendimus, galbūt jūs esate atsakingas tik už kažkokią dalį viename mieste, galbūt jūs esate vadovas tik vieno padalinio ar miesto ir tai galima stebėti paprastuose grafikuose, kurie ir parodo visą tiesą!

Kai dirbu su savininkais, mes peržiūrime visas verslo dalis, nes čia susisieja verslas, finansai, vadyba, pelningumas, augimas, efektyvumas, produktyvumas, motyvacinė sistema ir kuomet mes sujungiame visus šiuos dalykus į vieną, tai yra į vieną bendrą paveikslą, mes galime efektyvinti verslą ir galų gale, mes prieiname tos išvados, jeigu padarome tuos, anuos sprendimus, mes galime sutrumpinti pajamų uždirbimą.Jeigu normaliai tuos pačius pinigus uždirbate per tris metus, tai tuos pačius pinigus galite uždirbti per porą ar pusantrų metų, nes tam buvo priimti tinkami sprendimai.  Ekonominiu požiūriu tai yra labai sveikintina!

 

Jeigu jums patiko šis video, prašau pasidalinkite su savo draugu, kolega ar savo socialiniuose tinkluose. Ačiū jums labai! 😊

Gintautė Černiauskė

 

Pin It on Pinterest

Share This

Share This

Share this post with your friends!